Ägare

Boules största aktieägare

De största aktieägarna per den 31 december 2020 och därefter kända förändringar.

ÄGAREANTAL AKTIERANDEL AV
AKTIEKAPITAL/RÖSTER
Svolder AB2,414,19412.4%
AB Grenspecialisten2,073,26810.7%
Thomas Eklund incl. companies1,956,95510.1%
Swedbank Robur Fonder AB1,865,0009.6%
Tredje AP-fonden1,625,7718.4%
Nordea Fonder1,128,6305.8%
RBC Investor855,3124.4%
Länsförsäkringar Fonder808,8334.2%
Société Générale703,6653.6%
TIN Ny Teknik650,0003.4%
CBNY-Norges Bank575,0003%
Andra AP-Fonden392,7762%
Sijoitusrahasto Aktia Nordic371,2701.9%
Other shareholders (2,293)3,995,87820.6%
Total number of shares19,416,552100.00%
No. of options outstanding ex. hedging1,043,984
Total number of shares incl. options20,460,536

Prenumerera på pressmedelanden

Cision lagrar den tillagda informationen för att kontinuerligt kunna skicka den information du valt att prenumerera på. Läs mer om hur Cision behandlar personuppgifter.

  • Prenumerera på våra pressmedelanden